Saç Ekim Merkezi - Estetik Saç Ekimi


Saç Muayenesi Ve Analizi

Genel muayene esnasında kişinin önceden sistemik bir hastalığı varsa ya da ciddi bir sağlık problemi varsa değerlendirilir.

Saç ekimi düşünen kişilerin önceden mutlaka estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafından muayene edilmesi ilk adımdır. Genel muayene esnasında kişinin önceden sistemik bir hastalığı varsa ya da ciddi bir sağlık problemi varsa değerlendirilir.

Aspirin ve benzeri ilaçlar alıyorsa 1 hafta önceden kesilmelidir. Kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılı kalınlığı, verici alan sıklığı, saç kaybının derecesi ve kişinin beklentileri değerlendirilmelidir. Saç kaybı herkeste farklı oranlarda olabilir.

Saç kaybının derecesine göre saç nakli yapılacak saç grefti sayısının önceden hesaplanması gereklidir. Kişinin beklentilerini değerlendirmek ve saç ekimi sonrası oluşacak görünümü önceden gösterebilmek için örnek hasta fotoğraflarının gösterilmesi oldukça faydalıdır. İnce saç teli ya da açık saç rengine sahip olanlarda saç ekim sıklığı kalın saç teli ya da koyu saç rengine sahip olanlara göre daha az gibi görünebilir. Bu yüzden ilk gruba daha yoğun bir ekim yapılmasının planlanması estetik açıdan daha tatminkar bir sonuç verecektir.

Tüm bu analizler saç ekiminin başarısını etkileyecek önemli öğelerdir. Planlama ve saç ekimi bu analizler sonucunda yapılmalıdır.