Saç Ekim Merkezi - Estetik Saç Ekimi


Saç Ekimi Anlaşılır mı?

Hiç kimse ekim yaptırdıktan sonra saçlarının ekim olduğunun anlaşılmasını istemez. Bu nedenle saç çizginizi oluştururken yüzünüzün şekli, göz ve kaş yapınıza kadar incelenerek size en uygun saç çizgisi oluşturulur. Karar verirken sizinde fikriniz göz önünde bulundurularak değerlendirilmeye alınır.

Erkeklerde alından yanlara doğru giden hafif V şeklinde devam eden doğal bir görüntü vardır. Nadiren bu şekil kişiye göre değişebilmektedir. Amacımız yüzünüze yeni saçlarınızla oluşabilecek en doğal ekimi yapmaktır. Ekiminizin doğal olması saç çizginizin de doğal olmasına bağlıdır.

Eski ekimlerde genelde seyrek oluşu, ekim saçlarının ağaç gibi sıralı durması, saçların sert sert çıkışı, kaba ekilmesi ve standart bir saç çiziminin oluşması herkes tarafından saç ektirdiğinizin anlaşılmasına sebebiyet verir. Kliniğimize bu şekilde gelen müşterilerimize, saç aralarını sıklaştırıp ve yeni bir saç çizgisi oluşturarak doğal görüntüyü verebilmekteyiz.

Şerit alınan kısım özel cerrahi ipliklerle dikilerek kapatılır ve buradaki dikiş 15 gün sonra alınır.Oluşan iz saçınızı çok kısa kestirmedikçe hiçbir şekilde belli bile olmamaktadır.Bu yöntem kafanın ve saç yapısının doğal bütünlüğünü bozmadığı için elde edilen sonuç ta oldukça doğaldır 

Bir ekimin doğal olup olmadığı en çok saç çizgisine bakarak anlaşılmaktadır. Bir çok merkezde saç çizgisi oluşturulurken doğallıktan kaçınılıp dümdüz saç hattı yapılmaktadır.

Ekiminiz ne kadar sık, ne kadar ince olursa olsun size bakıldığında alında düz bir çizgi şeklinde saçınızın gözükmesi doğal olmamasını sağlar. Bu nedenle size uygulanan saç çizgisi ekimin en önemli aşamalarındandır.

Erkeklerde hafif V şeklinde gelen doğal bir saç çizgisi vardır ve bu saç çizgisinde herkeste farklı bir yön bulunmaktadır. Başarılı bir ekimde bu yöne dikkat edilerek ve saç çizginiz doğal zikzaklarla içli dışlı hatlarla karışık yapılarak doğal çiziniz oluşturulur.

Saç çizgisi oluşturulurken herkeste aynı saç çizimi değil yüzünüzün şekline göre saç çizimine karar verilir. Yüzünüzün kare, uzun ve oval oluşuna göre kaş hatlarınıza göre size göre en uygun çalışma yapılıp ekim çizginize beraber karar verilir. Sonucu etkileyecek en önemli faktörlerden bir tanesi de budur.