Super Hair Center Saç Ekim Merkezi


NOORWOOD SINIFLANDIRMASI

Sınıf 1 : Adrogenetik saç dökülmesi :
Bu saç dökülmesi sınıfında saç hiç dökülmemiştir ve ön saç çizigisi çok az gerilemiştir ya da hiç gerilememiştir. Saç ekimi ihtiyacı görülmemektedir
Sınıf 2 : Androgenetik saç dökülmesi :
Kellik olarak nitelendirilebilinecek bu saç dökülmesi şemasında saç çizgisi şakakları kısmen de olsa boş bırakacak şekilde gerilemiştir
Sınıf 3 : Andogenetik saç dökülmesi : ön saç çizgisi kafanın ön kısmında adacık bırakmayacak şekilde gerilemiştir. Saç ekimi ihtiyacı bu seviyede görülmektedir
Sınıf 4 : Verteks Androgenetik saç dökülmesi : Saç dökülmesi özellikle tepe noktasında başlamıştır. Bunun yanı sıra on saç çizgisinde de gerileme görülebilir.
Sınıf 5: Androgenetik saç dökülmesi : ön saç çizgisindeki gerileme daha fazla, şakaklar daha da saçsızdır. Tepedeki saçsızlık ta daha fazladır. Saç tepe ile on saç çizgisi arasında ince bir şerit halinde bulunur.
Sınıf 6 : Androgenetik saç dökülmesi : ön ve tepe saçsız alanları arasında çok inde bir çizgi bulunur. Saç ekimi ihtiyacı daha da artmıştır.
Sınıf 7 : Androgenetik saç dökülmesi : ön boş alanı ile tepe boş alanı birleşmiştir. ön ve tepe kısınlarında saç çok seyrek bir biçimde bulunur veya hiç buluınmaz.
Sınıf 8 : Androgenetik saç dökülmesi Bu saç dökülmesi tipinde saç yan ve vertex (arka) bölgelerde seyrek veya yoğun olarak bulunur. Saç yoğunluğu yeterli olması durumunda saç ekimi sorunsuzca yapılabilinir.